Nasza filozofia

Miły Gościu,

Etnikana istnieje od 2010 r. Niedługo potem, do sklepu internetowego, dołączył butik stacjonarny, który przez 3 lata (do 21 kwietnia 2015) prowadziliśmy w centrum Warszawy.

Etnikana to pasja, wynikająca z doświadczeń zbieranych w Azji, gdzie pracowaliśmy m.in. jako dziennikarze oraz poszukiwacze perełek etnicznych, wędrujących następnie do muzeów, prywatnych kolekcjonerów, ludzi ze świata mody, sztuki. Do dziś zresztą regularnie gościmy w Azji, bo tam znajdują się nasze warsztaty pracy.

Osobiście wyszukujemy i projektujemy inspirowane Azją wyroby (Fot. Etnikana)

Nasza filozofia jest prosta: prowadzimy Etnikanę, bo piękna nigdy dosyć. Nasze kolekcje to potwierdzają. Jeśli więc szukasz niesztampowych akcentów w miejskiej stylizacji, lubisz rozpraszać szarości i wiedzieć co nosisz, Etnikana to miejsce dla Ciebie. To świat kolorowych inspiracji, wiodących przez Birmę, Tajlandię, Indochiny, aż do Indonezji, skąd dalej trasa wiedzie ku Japonii i do Chin…

Etno butik Etnikana, tu Wchód spotyka się z Zachodem (Fot. Ania Powałowska)

Kolekcje Etnikany to pojedyncze egzemplarze lub limitowane serie, wykonane ręcznie, głównie wg autorskich wzorów, z wysokiej jakości tworzyw. Ich wyszukiwaniem zajmujemy się osobiście. Współpracujemy tylko z tymi, których znamy. Tworzymy w rodzinnych warsztatach. Dlaczego? Bo w ten sposób mamy pewność, że trafia do Ciebie rękodzieło najwyższej klasy. Autentyczne z własną historią i fascynującą symboliką.

Podczas spotkań z publicznością dzielimy się wiedzą o strojach mniejszości etnicznych, symbolice biżuterii, czy też jedwabiu (Fot. Ewa Tyburczy)

W naszej ofercie znajdziesz więc m.in.: koneserskie torby etno-boho – ręcznie haftowane, z bardzo starych i cennych strojów, nosideł, czepców, biżuterię oprawioną w srebro – kolczyki Karen, Hmong lub Lahu, naszyjniki z dawnymi ozdobami plemiennymi, etnodizajnerskie bransoletki z kimon japońskich i z kamieniami naturalnymi, a także kolorowe szale jedwabne – zwiewne iluzje, szantungi, ikaty.

Etnikana to świat kolorowych inspiracji (Fot. Etnikana)

Etnikanową ofertę budujemy w oparciu o świadome zakupy, jako jedyni w Polsce promujemy etniczny recykling. Prowadzimy wykłady o modzie, jedwabiu, sztuce plemiennej, jej symbolice. Współpracujemy m.in. z Muzeum Azji i Pacyfiku. Gościmy w audycjach radiowych i prasie, nasze wyroby biorą udział w sesjach foto, stylizacjach modowych, reklamach i in.

Wyszukujemy w Azji stare, ręcznie haftowane tkaniny plemion górskich, z których następnie projektujemy torby. Proces ten nazywamy "etnicznym recyklingiem". (Fot. Etnikana)

Odwiedzając nasze strony, bloga lub warszawski butik, przekonasz się, że Etnikana to fuzja bogactwa Orientu ze światem Zachodu. Fuzja piękna i funkcjonalności, tribal artu i nowoczesności, subtelne połączenie etno, boho, gypsy z uniwersalną formą. To nasz indywidualny styl. Nasza wizytówka.

 

Fela Bilska - właścicielka etno butiku Enitkana (fot. Ania Powałowska)

Kim jesteśmy?

Fela Bilska – kolekcjonerka dobrych wrażeń, miłośniczka fuzji w modzie, sztuki plemiennej Złotego Trójkąta i ręcznie wykonanych tkanin. Autorka licznych przewodników po świecie, m.in. po Indiach i Nepalu, Holandii i Czechach, pilotka wycieczek. Mieszkała i pracowała w Azji. Prowadzi Etnikanę, bo i piękna nigdy dosyć...

Sławek Pliszka – prezes MSMŚS*, współwłaściciel Etnikany oraz boskiej kotki albinoski. Najpierw była Afryka, potem - trwający zresztą do dzisiaj - romans z Azją. Namiętny zbieracz strojów i biżuterii Hmong, Yao, Lisaw i innych barwnych kulturowo ludów. Miłośnik starych chińskich mebli, lakowanych naczyń i… wybornego wina. *Międzyplanetarne Stowarzyszenie Miłośników Świętego Spokoju 

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Copyright © 2016 www.nazwa.pl Sklepicom - sklepy internetowe