Unikat. Szal jedwabny IKAT królewski

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 240,00 zł 240.00
quantity szt.

Opis

Jedwab - najszlachetniejszy wśród szlachetnych 

Unikat. Niebywale szykowny, ręcznie tkany szal z jedwabiu naturalnego. Ikat królewski i brokat (tu duży diament, tj. grafitowe, lekko wypukłe rombowe wzorki z oczkiem w środku). Szal w khaki z brzoskwinią, rozświetlony złotem, zielenią, czerwienią. Wzornictwo tradycyjne, ikat doskonałej jakości (wzory wyglądają jak namalowane). Szal z frędzelkami.  

Ikat to najżmudniejsza technika tkacka na świecie, bowiem i kolor i lekko rozmyty geometryczny wzór powstają jeszcze przed powstaniem tkaniny. Najlepszej jakości ikaty pochodzą z Indonezji oraz Tajlandii, gdzie określa się je mianem mudmee. Ornamentyka wywodzi się z czasów średniowiecza i wykorzystuje się ją do dzisiaj przy wykonywaniu tkanin jedwabnych luksusowych (w tym dla rodziny królewskiej). 

Etnikanowe szale jedwabne pojawiają się w prasie, reklamach telewizyjnych i w sesjach z udziałem gwiazd, m.in. z Jowitą Budnik. Tkane są ręcznie i zachwycają fakturami, bogactwem kolorów oraz nietuzinkowymi wzorami, powstającymi różnymi tradycyjnymi technikami. W naszych kolekcjach znaleźć więc można słynne królewskie ikaty, brokaty, szantungi, zwiewne iluzje czy batiki. Jedwab to nasza pasja. Jedwab to najszlachetniejsza z tkanin. 

Wymiary bez frędzli: 170 cm x 37 cm 
Materiał: 100% jedwab  

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Copyright © 2016 www.nazwa.pl Sklepicom - sklepy internetowe